YURT DIŞI AT SATIŞ ORGANİZASYONLARINA KATILIM

YURT DIŞI AT SATIŞ ORGANİZASYONLARINA KATILIM

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl 2021 yılına mahsus İngiltere Tattersalls Kısrak satışlarına ve İngiltere’deki haralara ve idman tesislerine derneğimiz ve GBRI ortak çalışması ile Türk atçılara hususi bir ziyaret programı gerçekleştirilmiş ve atçılarımız tarafından ilgi görmüştü.
 
Her ne kadar 2022 yılı Kasım/Aralık damızlık ve tay satışları için bir çalışma yapılmamış olsa dahi derneğimizin İzmir’deki atçılar ile buluşma toplantısında bu ve benzer programların devam ettirilmesi yönünde atçılarımız tarafından yoğun talep dile getirilmiştir.
 
Satış tarihlerine kısıtlı süre olduğundan konaklama ve vize açısından süreler dar olması sebebi ile toplu bir organizasyon mümkün olmasa dahi ilgili organizasyonlara katılım göstermek isteyen ve yurtdışı hara ziyaretlerinde bulunup bu ülkelerin atçılığından tecrübe edinmek isteyen üye atçılarımız bireysel müracaatları için taleplerini derneğimize iletmeleri durumunda ilgili ülkelerin satış organizasyonları ve organizasyonların bulunduğu bölgelerdeki haralara ziyaret konusunda destek olunacaktır.
 
Pasaport ve vizesi hazır olmayan at sahiplerimizin pandemi kısıtlamalarının hafiflemesi sonrası artan seyahat ve vize müracaatları sebebi ile ilgili ülkelerin vize müracaatlarının ve yeni pasaport müracaatlarının mevcut dönemde beklenenden daha uzun süreler alabildiğini duyduğumuzu ve seyahat programlarını bu sürelerin bilincinde olarak yapmaları gerektiğini hatırlatırız.
 
Ayrıca bulunan kısa sürede satış organizasyonları alanlarına yakın konaklama tercihlerinin de kısıtlı olabileceğini hatırlatmak isteriz.
 
At sahibi ve yetiştiricilerimiz soru ve bilgi için info@siaysd.org.tr iletişime geçebilirler.
 
Kasım/Aralık 2022 yurtdışı damızlık at ve tay satış organizasyonları tarihleri aşağıdaki gibidir:
 
A.B.D (Lexington, Kentucky):
Fasig-Tipton: 6 Kasım 2022
Keeneland : 7 Kasım – 17 Kasım 2022
 
İrlanda (County Kildare):
Goffs: 14 Kasım – 19 Kasım 2022
 
İngiltere (Newmarket):
Tattersalls: 28 Kasım – 1 Aralık 2022
 
Fransa (Deauville):
Arqana: 3 Aralık – 6 Aralık 2022
 
 
Saygılarımızla
Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği