VETERİNER HEKİMLERİMİZ COOLMORE’da…

VETERİNER HEKİMLERİMİZ COOLMORE’da…

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği ( SİAYSD ) bir ilk’e daha imza attı.

Türkiye Jokey Kulübü bünyesinde At Sahibi ve Yetiştiricilere hizmet sunan “Veteriner Hekimlerin mesleki bilgi ve tecrübelerinin artırılmasına yönelik projesi” kapsamında, Veteriner Hekimler Fatih Derelli ve Serdar Babaeski dernek tarafından dünyanın en ünlü haralarından COOLMORE’un  Avustralya’da bulunan harasına eğitime gönderildi.

SİAYSD Başkanı Levent Sarıkaya ‘’ Veteriner Hekimlerimizin mesleki formasyonlarına katkı ve bununla bağlantılı olarak Türk atçı/yetiştiricilerine verilen hizmetin kalitesinde artışı sağlamak amacıyla hayata geçirmiş olduğumuz bu projenin ilk ayağı tamamlandı; ancak bu son değil. 2014 yılı içerisinde farklı Veteriner Hekimlerimizi de  SİAYSD’nin bu projesi kapsamında yurtdışı haralarında eğitime göndereceğiz. Ayrıca dernek olarak çok yakın zamanda yepyeni projelerle atçı ve yetiştiricilerimizin karşısına çıkacağız ‘’ dedi.

Avustralya COOLMORE’da bulunan Veteriner Hekimler Fatih Derelli ve Serdar Babaeski’nin eğitimleri devam etmekte olup Aralık ayı başında ülkemize dönecekler.