STAJYERLERİMİZ LANES END’DE İŞBAŞI YAPTI

STAJYERLERİMİZ LANES END’DE İŞBAŞI YAPTI

Bilindiği üzere Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği olarak Amerika’nın önde gelen haralarından LANES END harası ile Türkiye’den hara stajyerleri ile ilgili bir çalışma yürütmüş ve Türkiye’den müracaat eden stajyerlerimize müracaatları konusunda destek olmuştuk.

Bu girişimin amacı programda yer kazanan gençlerimizin Türkiye atçılığını yurtdışında temsil etmeleri ve yurtdışında edinilen tecrübelerle hem kariyer gelişimi hem de ileride Türk atçılığına da katkılarda bulunmalarıydı.

T.J.K. aygırlarından DAREDEVIL’ın yanısıra 2022 senesinin flaş yarış atlarından namağlup FLIGHTLINE, Amerika’nın önde gelen aygırları QUALITY ROAD ile CANDY RIDE ve efsane yarış atı ünlü kısrak ZENYATTA’ya da ev sahipliği yapan LANES END’e teşekkür ederiz.

Yılbaşından bir kaç gün evvel ilk iki stajyerimiz Begüm Selin Tekin ve Fatma Sevval Uyar A.B.D.’ye varmıştı. Hara tarafından tahsis edilen konaklamalarına yerleştikten ve oryantasyonlarını tamamladıktan sonra yılbaşı itibariyle iki gencimiz de Lanes End harasında işbaşı yaptılar.

Yoğun geçmesi beklenen aşım sezonu boyunca her iki stajyerimize de çalışmalarında başarılar dileriz.