SİAYSD’NİN DÜZENLEDİĞİ ‘’ULUSLARARASI ALANDA BAŞARI İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ’’ PANELİNE YOĞUN İLGİ

SİAYSD’NİN DÜZENLEDİĞİ ‘’ULUSLARARASI ALANDA BAŞARI İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ’’ PANELİNE YOĞUN İLGİ

SİAYSD ( Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği ) tarafından ilki gerçekleştirilen ‘’ Uluslararası Alanda Başarı İçin Çözüm Önerileri ‘’ paneli 18 Mayıs Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu Byerley Turk Salonu’nda gerçekleştirildi.

Halen  Coolmore / Castle Hyde ‘’ Hara Menajerliği ‘’ yapan ve dünya atçılığına damgasını vurmuş bir çok şampiyon yetiştirerek adeta markalaşan isimlerden biri olan  Joe Hernon’ın  konuşmacı olarak katıldığı panele atçı ve yetiştiricilerin çok büyük ilgisi vardı. Yoğun katılımın gerçekleştiği panelde at sahibi ve yetiştiriciler Joe Hernon’a sorularını sorarken panelin ana temasına yönelik ‘’Çözüm Önerileri’’ ni de,  SİAYSD ve diğer katılımcılarla paylaştı.

Açılışını SİAYSD Başkanı Levent Sarıkaya’nın yaptığı ve Soma’da hayatını kaybeden vatandaşlarımız için yapılan saygı duruşunun ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları ;  ‘’Atçılık adına ufuk çizecek ve Bakanlığın sorumlu olduğu diğer kollarda olduğu gibi atçılıkta da  belli bir disiplin ve stratejik planlama çerçevesinde sektöre ivme kazandıracağına inandığı panelde  değerli at sahibi ve yetiştiricilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu’’ ifade etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı YKK üyesi Yasin Kadri Ekinci’nin yanı sıra at sahibi ve yetiştiricilerimizden Selman Taşbek, Cüneyt Çalıcıoğlu, Pınar Aracı’nın da söz alarak kürsüde Uluslararası Alanda Başarı İçin Çözüm Önerileri’ni katılımcılarla paylaştıkları panelde, kısa bir süre önce SİAYSD tarafından Coolmore’un Avusturalya’daki harasına eğitim ve karşılıklı mesleki paylaşımlar amacıyla  gönderdiği Veteriner Hekim Fatih Derelli’de tecrübelerini ,kürsüden atçı ve yetiştiricilerimize aktardı. Konuşmacıların ardından Joe Hernon’un katılımcılardan  gelen soruları cevaplandırmasıyla panel sona erdi.

SİAYSD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Sarıkaya, panel sonrasında ‘’ Üyelerimizden ve tüm atçı/yetiştirici dostlarımızdan gelen öneri ve geri dönüşümler Dernek Yönetim Kurulu tarafından büyük bir titizlikle tek tek değerlendirildikten sonra, müsteşarımızın da panelde ifade ettiği üzere  belli bir disiplin ve derinlikle ufuk çizerek en ivedi şekilde adımlarımızı atıp tüm atçı ve yetiştiricilerle paylaşacağız. Üyelerimizden gelen bu geri bildirimler ve öneriler, SİAYSD’nin bir sonraki panelin içeriğini belirlemekte büyük katkı sağlayacaktır. Ben bir kez daha davetimize icabet eden Bakanlık Müsteşarımız Vedat Mirmahmutoğulları’na, TJK Yönetim Kurulu’na , panel öncesi ve sonrasında desteklerini esirgemeyen  tüm atçı ve yetiştirici dostlarımıza yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum ‘’ dedi.