SİAYSD KUPASI KOŞUSUNDA ‘’SUZİ GOLD’’ İMZASI!

SİAYSD KUPASI KOŞUSUNDA ‘’SUZİ GOLD’’ İMZASI!

22 Eylül Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Kupası koşusunda zafer SUZİ GOLD’un oldu.

Kalabalık bir yarışsever topluluğu önünde koşulan yarışta son metrelerdeki güçlü sprinti ile rakiplerine hakim olup potoya ulaşan SUZİ GOLD ( Banknote – Golden Leaf ) bu birincilik ile kariyerindeki 4. birinciliğini elde ederken bir önceki A3 Kenan Binak Koşusu galibiyeti sonrasında ilk GR koşusunu da kazanmış oldu.

24.03.2011 doğumlu ve Hulusi Çil tarafından yetiştirilip, C.Turan tarafından antrene edilen tay, bu yarışıyla birlikte 2013 SİAYS Derneği Kupasını ekürisinin müzesine götürdü. Aynı zamanda koşu sonrasında koşunun anlamına binaen dernek tarafından özel olarak hazırlatılan bir blanket safkanın ilgililerine padokta hediye edildi.

Koşu öncesinde SİAYS Derneği tarafından gerçekleştirilen kokteyl oldukça samimi bir havada geçerken, çok sayıda dernek üyesinin katılımıyla yarış heyecanı hep birlikte yaşandı.

Yarışın hemen ardından SİAYSD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Sarıkaya, Genel Sekreter Kerem Alkan, Muhasip Üye Recep Avşar, Yönetim Kurulu Üyeleri Ercüment Atlı, Hakan Cantınaz, E.Murat Kesebir ve Nevzat Seyok’un yanı sıra TJK Başkanı Serdal Adalı, TJK Asli Üyeleri Ender Aydıner ve N.Arek Kuyumciyan’ın katılımlarıya Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen ‘’Kupa Töreni’’nde Başkan Levent Sarıkaya at sahibi Hulusi Çil’e vekaleten 2013 Yılı SİAYSD Kupasını Kamil Arda’ya vererek eküriye tebrik ve daimi başarı dileklerini iletti.