SİAYSD KUPASI KOŞUSUNDA KURTEL EKÜRİSİNDEN RESMİ GEÇİT!

SİAYSD KUPASI KOŞUSUNDA KURTEL EKÜRİSİNDEN RESMİ GEÇİT!

21 Eylül Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Kupası koşusunda zafer LION WIND’in  oldu.

Kalabalık bir yarışsever topluluğu önünde koşulan yarışta düzlük üzerinde güçlü sprinti ile rakiplerine hakim olup potoya ulaşan LION WIND ( Lion Heart – Twist of Faith ) bu birincilik ile kariyerindeki 4. birinciliğini elde ederken kariyerine Bursa’daki  A2 Kayı Koşusu ,GR2 Tay Deneme ve G2 SİAYSD koşusu galibiyetini de ilave etmiş oldu.

30.01.2012 doğumlu ve Muammer Öğüt tarafından yetiştirilip, Kemal Demir tarafından antrene edilen tayın galibiyetinin ardından ,Kurtel ekürisi  2014 SİAYS Derneği Kupasını ekürisinin müzesine götürdü. Ekürisinin ardından ikincilik elde eden Calypso Sea’nin bu başarısı Kurtel ekürisi için 2014 SİAYSD Kupası koşusunda ayrı bir anlam ifade etti.

Koşu öncesinde SİAYS Derneği tarafından padokta Dernek Başkanı Levent Sarıkaya ve SİAYSD Yönetim Kurulu üyeleri tarihinde ilk kez koşuya katılan tüm katılımcılara yarıştıkları safkanlara özel plaketlerini ve koşu için şans dileklerini ilettiler.

Yarışın hemen ardından SİAYSD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Sarıkaya, Genel Sekreter Kerem Alkan, Muhasip Üye Recep Avşar, Yönetim Kurulu Üyeleri Ercüment Atlı, Hakan Cantınaz, E.Murat Kesebir ve Nevzat Seyok’un yanı sıra TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Ender Aydıner ve Can Güven’in  katılımlarıya Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen ‘’Kupa Töreni’’nde Başkan Levent Sarıkaya at sahibi Deniz Kurtel’e  vekaleten 2014 Yılı SİAYSD Kupasını Arif Kurtel’e vererek eküriye tebrik ve daimi başarı dileklerini iletti.