LANES END HARASI STAJ BAŞVURULARI TEKRAR AÇILDI

LANES END HARASI STAJ BAŞVURULARI TEKRAR AÇILDI

2019 yılı sonunda Lanes End harası stajyer hara seyisi başvuruları açılmış  ve derneğimiz aracılığı ile Türkiye’den de müracaatlar kabul edilmişti. Ancak pandemi sebebi ile oluşan çeşitli kısıtlamalar sebebi ile staj süreci gerçekleşememişti.

Pandemi sürecinin normalleşmesi ile birlikte 2023 Ocak ayında başlayacak stajyer seyis programına müracaat süreci tekrar başlamıştır.

Kadrosunda CANDY RIDE, HONOR CODE, QUALITY ROAD ve DAREDEVIL gibi Dünyaca ünlü bir çok aygır bulunduran, A.B.D.’nin önde gelen haralarından, LANES END ile istişare neticesinde, Amerikan J1 Vizesi kapsamında, stajyer hara çalışanı alımı derneğimiz aracılığı ile Türkiye’den de katılımcı başvurularını tekrar kabul edecektir.

Staj hakkında bilgiler aşağıda verilmekle birlikte, aranan güncel müracaat özelliklerine uyması kaydı ile 2019 sürecinde başvuruda bulunmuş olanlara aşağıdaki iletişim kanalları aracılığı ile tekrar başvuruda bulunmaları durumunda öncelik tanınmaya çalışılacaktır.

Başvuruda bulunmak isteyenler SİAYSD (Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği) iletişim kanalları aracılığı ile özgeçmiş, irtibat detayları, adli sicil kaydı, ve okul veya çalışmış olduğu kurumdan referans mektubu sunması gerekmektedir. (info@siaysd.org.tr).

Başvurular 24 Haziran 2022 tarihine kadar kabul edilecektir.

Derneğimize sunulacak başvurular değerlendirme kapsamına alınıp, derneğimiz eğitim heyetinin onayından geçen başvurular, başvuru sahipleri ile mülakat sonrası, LANES END harasının başvuru değerlendirme komitesine sunulacaktır. Mülakat aşamasında destekleyici ek doküman talebi olacaktır.

J1 Vizesi ile ilgili son değerlendirmesi resmi A.B.D. makamları tarafından yapılacaktır.

Başvuru sahiplerinde aranacak öncelikli özellikler:

  • 20-26 yaş arasında olmak.
  • Atlar ile 1 yıl çalışma geçmişi veya ilgili atçılık üniversite veya okullarından mezun olmuş olmak.
  • Atlarla birebir çalışma ve onların gündelik bakım ihtiyaçlarını karşılama isteği.
  • İletişim kurabilecek seviyede İngilizce bilgisi.
  • 12 ay süre ile kesintisiz, sağlık durumları haricinde izinsiz, çalışmaya uygun olmak.

 

Staj İçeriği:

Stajyerler Dünyaca ünlü LANES END harası işletmesi kapsamında tay, kısrak, ve aygırlar ile rotasyonlu çalışma tecrübesi edinecektir; bu kapsamda yönetim kadrosunun yönlendirmesi ve tecrübeli seyis kadrosu ile haranın ve atların tüm gündelik çalışmalarına katkıda bulunarak hara faaliyetleri hakkında tecrübe edinecektir.

Staj Hakkında Diğer Bilgi ve İçerikler:

  • Vize başvurusu maddi desteği ($1,080.- not: bu maliyet başvuru sahibinin haftalık maaşından düşülecektir; staj tamamlandığında ise biriken meblağ stajyere iade edilecektir)
  • Konaklama imkanı (Dünya’nın diğer ülkelerinden stajyerler ile 4 kişilik evlerde konaklama imkanı)
  • Haftanın 6 günü 6.30-16.00 standart çalışma saatleri arasında saatlik $13.89 maaş, haftada toplam 48 saat. 7 gün üst üste çalışılması durumunda yedinci gün için saat bazında 1.5 maaş.
  • İlk 6 hafta boyunca konaklama yerinden iş yerine taşıt; 6 hafta sonrasında stajyerler kendi taşıma imkanlarını oluşturmaları gerektirmektedir (bu maliyetleri kendi aralarında paylaşabilirler).
  • 12 ay kesintisiz staj sonunda başarılı olacak katılımcılara 2 yıllık iş teklifi olasılığı.

Mülakatlar neticesi başvurusu LANES END’e iletilecek olan başvuru sahiplerine başvurularının devamında derneğimiz tarafından destek verilecektir.

İlgili kişiler daha detaylı bilgi için derneğimiz email adresi info@siaysd.org.tr aracılığı ile irtibata geçebilirler.

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği