EFTBA 2024 GENEL KURULU BAŞLADI

EFTBA 2024 GENEL KURULU BAŞLADI

Japonya’da geçtiğimiz ay gerçekleştirilen ITBF (Uluslararası Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri Federasyonu) konferansı ve genel kurulunun ardından 15 Haziran 2024 günü Avrupa kıtası 18 üye ülkeyi temsil eden Avrupa Safkan İngiliz Atı Yetiştiriciler Dernekleri Federasyonu (EFTBA) 2024 olağan genel kurulu Fransa’nın ev sahipliğinde Chantilly’de başladı.

Açılışı EFTBA adına Başkan Joe Hernon gerçekleştirirken misafir konuşmacı olarak onursal başkan Kirsten Rausing, Arqana yönetim kurulu eski başkanı ve danışmanı Eric Hoyeau ve France Galop COO’su Henri Pouret yer aldı.

2024 genel kuruluna ev sahipliği yapan Fransa heyetine teşekkürlerini ileten başkan Joe Hernon devam etmesi gereken ortaklaşa çalışmaların öneminden bahsetti. Kirsten Rausing tüm delegelere iyi dileklerini iletirken yetiştiriciliğin sporun geleceğindeki öneminden bahsetti.

Arqana müzayede firması eski başkanı Eric Hoyeau ise Fransa’da ilk kayıtlı safkan İngiliz atı müzayedesinin 1887 yılında gerçekleştiğini anlattı. Arqana ekibinin 45 kişiden oluştuğunu aktardı. Fransa’daki satış organizasyonlarının tarihinden bahsederken iyi yetiştiriciliğin açık artırmaları desteklediğini ve karşılığında düzenli açık artırmaların da yetiştiricileri desteklediğini – iki paydaşın birbirini beslediğini ve ayrılmaz bütünler olduğundan bahsetti.

France Galop COO’sı Henri Pouret ise Fransa’daki başarının sırının kar amacı olmadan özenle çalışan kurumlar olduğunu aktardı. France Galop olarak yetiştiricileri ve üst düzey uluslararası yarışmacı ruhu her daim desteklediklerinin altını çizdi.

Sabah seansında Chantilly’de yerleşik genç antrenörler Gavin Hernon ve Henri-François Devin’in tesislerinde incelemelerde bulunuldu.

Des Leadon yönetiminde veteriner sağlık komitesi genel bilgilendirme ve danışma toplantısı ile birlikte genel kurulun ilk olağan oturumu gerçekleştirilmiş oldu.

France-Galop tarafından kayıtlı antrenörlerin kullanımına açık olan Chantilly’nin ünlü idman pistlerine ve aktif idmanlar takip edilirken ilgili sahaların kullanım koşulları ve uygulamaları hakkında detaylar aktarıldı.

Bölge atçılığının oluşumu hakkında bilgiler aktarılırken Grande Ecuries du Chateau Chantilly ve içerisinde bulunan atçılık tarihi müzesi de katılımcılara gezdirildi.

 

Onursal Başkan Kirsten Rausing

 

Başkan Joe Hernon

 

Henri Pouret (France Galop)

 

EFTBA temsilcileri Henri-François Devi Tesisleri’ni incelerken

 

EFTBA temsilcileri Gavin Hernon ile Chantilly idman sahalarını incelerken