DERNEK YÖNETİM KURULUMUZ T.C. TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI EBUBEKİR GİZLİGİDER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

DERNEK YÖNETİM KURULUMUZ T.C. TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI EBUBEKİR GİZLİGİDER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

T.C. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn. Ebubekir Gizligider Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneğini temsilen Başkanımız Recep Avşar, Genel Sekreterimiz İlyas Emir Karadağ ve yönetim kurulu üyemiz Kerem Gülmez’den oluşan heyetimizi Ankara’daki makamında kabul etmiştir.

Başkan ve temsilcilerimiz Sn. Ebubekir Gizligider’i yeni görevinden ötürü tebrik ederken at sahibi ve yetiştiricilerimizin mevcut dönemdeki güncel sorun ve önerilerini de aktardı.

At Yarışları Yönetmeliği ile ilgili çalışmalar ve çeşitli konuların da ele alındığı toplantıda Bakanlık ve YKK temsilcileri ile atçılar arasında pandemi öncesi planlanan ancak pandemi sebebi ile uygulanamayan istişare ve değerlendirme toplantılarının tekrar oluşturulması ile sektör paydaşları arasında iletişimin ve bilgi akışının sıklaştırılması açısından faydalı olacağı konuşuldu.

Bakanlığın doping uygulamaları ile ilgili yaptığı yeni yasa çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunulurken yasa çalışmasının ve ilgili yönetmelik uygulamalarının sektör açısından önemi ve bakanlığın konuya olan yoğun ilgisi konuşuldu.

Sn. Ebubekir Gizligider atçının her türlü sorununda kapısının derneğimize ve sivil toplum kuruluşlarına açık olduğunu, elinden gelenin en iyisini yapmak için mücadele edeceğini dile getirirken, sektöre ellerinden gelen desteği her zaman vereceklerini aktardı.