Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Türkmenistan’da!….

Türkmenistan At Bayramı, 26–28 Nisan günlerinde gerçekleşti. Her yıl geleneksel olarak yapılan At Bayramı’na, Türk atçıları ve sektör örgütleri de davet edildi. Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov’un evsahipliğini yaptığı At Bayramı’nda, bir de Atçılık Fuarı düzenlendi.

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği de Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov tarafından resmi olarak etkinliğe davet edildi. Devlet Başkanı’nın resmi davetine SİAYSD’ı temsilen Başkan olarak ben ve Dernek Üyesi olarak Rusya ve Türki Cumhuriyetlerde at yetiştiriciliği ve hipodrom işletmeciliği yapan Sadettin Atığ ile birlikte katıldık.

SİAYSD olarak Atçılık Fuarı’nda stant açtık ve Türk İngiliz atçılığını temsil ettik. 29 ülkeden 163 şirket ve 1080 katılımcının atçılık faaliyetlerini sergilediği fuar, at meraklılarının akınına uğradı. Türkmenistan Atçılık Bakanı Yazgeldi Anneyew Atayewich SİAYSD’nin fuar standını ziyaret etti. Kendisine Türk atçılığı konusunda bilgi aktarıldı.

Standımızda ayrıca, Türk Baklavası ve Türk Lokumu ziyaretçilerimize ikram edildi.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov’un resmi daveti ile katılarak SİAYSD’ni temsil ettiğimiz Türkmenistan At Bayramı’nda, Türkiye’den katılan Türkiye Jokey Kulübü, SAAYSD Derneklerimiz ile birlikte Türk Atçılığımızı en iyi şekilde tanıtımını sağladık.

Diğer yandan Türkiye’deki atçılık fuarı EQUİST’e ben bu sene katılamadım, ancak, yine sektörümüzün temsil edildiğini ve başarılı geçtiğini tahmin ediyorum. Sektörümüzü her alanda temsil etmek ve büyütmek hepimizin görevi, bunun için de görev üstlenmiş bulunuyoruz. Bu arada yeni sezonun atçılık camiasına hayırlı olmasını dilerim.

Sevgi ve Saygılarımızla,
Sadrettin R.G. Atığ
SİAYSD Başkanı