ACEMİ TAYLARIN TEMEL EĞİTİMİ VE SORUNLU ATLARIN EĞİTİMİ HAKKINDA

ACEMİ TAYLARIN TEMEL EĞİTİMİ VE SORUNLU ATLARIN EĞİTİMİ HAKKINDA

Dünyaca ünlü at eğitmeni Nicolas Blondeau tarafından verilen eğitim programını tamamlayan Apranti Eğitim Merkezi Baş Binicilik Öğretmeni Ömercik Ay ve Binicilik Öğretmeni Ferhat Yavaş tarafından, “Acemi tayların temel eğitimi (tay kırma)  ve sorunlu atların eğitimi” konularında, at ilgililerine verilmekte olan uygulamalı kursa devam edilmektedir.

Eğitim, başvuru sayılarına ve meslek gruplarına göre oluşturulan belirli sayıdaki gruplar halinde, Apranti Eğitim Merkezi’nde düzenlenmektedir. Her bir grup, 2 haftalık süre zarfında, haftanın 3 günü (Pazartesi, Salı, Perşembe) saat 11:30 ile 13:30 arasında, toplam 6 gün (12 saat) eğitim alacak olup, eğitim programı; idman jokeyi, seyis, antrenör ve ilgilenen tüm atçıların katılımına açık olacaktır. Eğitim programı Apranti Eğitim Merkezi atları üzerinde uygulanmaktadır.   

Eğitim programına katılmak için müracaatların; Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’ne şahsen müracaat edilerek veya Apranti Eğitim Merkezi’nin

tayegitimi@tjk.org e-posta adresine veya 0212 414 69 62 nolu faksına; ad, soyad, telefon numarası ve meslek grubunu belirtilerek yapılması gerekmektedir.

TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ